koncert z dobrym oświetleniem scenicznym
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Tagged in , , , and posted in Kultura, rozrywka
Gdy idziemy imprezę myślimy o różnych atrakcjach, o tym, że będzie fajna zabawa. Każdy chce zapamiętać jakąś imprezę na dłuższy czas. Jednak by wszystko było faktycznie ekstra zabawą musi się przy tym wszystkim sporo natrudzić obsługa techniczna imprez.

Osoby, które pracują w obsłudze technicznej mają świadomość, że już kilkanaście godzin przed rozpoczęciem imprezy muszą o wszystko zadbać. Począwszy od ogarnięcia w odpowiednich miejscach barierek, przez upewnienie się czy scena jest w odpowiedni sposób rozstawiona, a kończąc na zwróceniu uwagi na montaż oświetlenia scenicznego i na zwrócenie uwagi na nagłośnienie również. Oczywiście są technicy zajmujący się ochroną imprezy, technicy od oświetlenia i ludzie od właściwego nagłośnienia. Jednak to wszystko nazywa się techniczną obsługę imprezy. Do tego dochodzi zorganizowanie właściwych warunków osobom, które będą miały uświetnić daną imprezę. Czyli część osób od obsługi technicznej zajmuje się tzw. garderobą a część cateringiem. Wszystko po prostu powinno zostać zapięte na ostatni guzik.

wynajem (polecamy firma eventroom) na koncercie

Wszystkie osoby, które wychodzą na jakąkolwiek imprezę chciałyby się dobrze bawić.

obsługa techniczna rozstawia scene
Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Artyści chcieliby przekazać jak najwięcej emocji ludziom, którzy zjawią się na koncercie, czy też na jakiejkolwiek innej imprezie. Jednak artyści zdają sobie sprawę z tego jak istotne jest między innymi oświetlenie sceniczne (http://eventroom.pl/oferta/oswietlenie/) i nagłośnienie estradowe. Bez odpowiedniego oświetlenia nie będzie fajnego show. Podobnie bez właściwie ogarniętego nagłośnienia impreza nie będzie ciekawa. Z tego powodu tak ważne jest, by zatrudnić porządną obsługę techniczną. Wiadomo, że część zespołów posiada swoich techników, którzy osobno pracują nad tym by zespół dobre brzmiał na scenie. To niesamowicie istotne, bo to pozwala na zagranie naprawdę świetnego koncertu. Tak samo, gdy chodzi o oświetlenie. Jeśli ma zostać wystawiona jakaś sztuka lub koncert – potrzebne jest uzupełnienia muzyki światłami to też niesamowicie istotne jest, to, jak zostaną ustawione światła i kto będzie za nie odpowiedzialny w czasie koncertu. Więcej na http://www.eventroom.pl/

W tych czasach każde z wystąpień, każda impreza to istne szaleństwo. Jeśli artysta ma chęć rzeczywiście się wyróżnić, należy mieć wszystko do końca ogarnięte, a to nie jest realne, gdy obsługa techniczna imprez nie okaże się tak profesjonalna.
Comments are closed.