Praca, biznesmen
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Mimo, iż niemal każdy psycholog, handlowiec, manager, terapeuta lub ekspert w dziale marketingu słyszał o programowaniu neurolingwistycznym to wciąż jest ono dyscypliną elitarną. Czemu? Gdyż słysząc takie hasła jak: „To jest manipulacja” niewiele osób spośród nich poświęciło swój czas i pieniądze, aby bliżej poznać techniki NLP. Jednak czyż nie jest tak, że przed tym jak wydamy opinię należałoby, najpierw zgłębić zagadnienie? W szczególności, jeżeli może być na prawdę pomocne.

zadowoleni doradcy
Autor: tec_estromberg
Źródło: http://www.flickr.com

NLP, czyli programowanie neurolingwistyczne (ang. Neuro-linguistic programming) (http://polskaakademianlp.pl/) to zbiór technik komunikacji nastawionych na budowanie i przekształcanie schematów postrzegania i myślenia u ludzi. Techniki te mogą być używane tak samo w psychologii i psychiatrii jak również, w marketingu oraz polityce. Nazwa ta została wymyślona przez Johna Grindera oraz Richarda Bandlera, aby uwydatnić postulowaną zależność pomiędzy procesami neurologicznymi (‚neuro’), językiem (‚lingwistyczne’) i wzorcami zachowań, którymi ludzie się kierują (‚programowanie’).

- W psychiatrii proponowane przez NLP nastawienie do pracy z umysłem pacjenta pomogło ocalić wielu ludzi przed „skazaniem” na szpital psychiatryczny i resztą życia na lekach, dając im szansę poprawnego działania.

- W psychoterapii, metoddy NLP pozwoliły zastąpić nieskuteczne konwersacji o problemach i przeszłości, trwającą 2-3 spotkania techniką, dzięki której osoby cierpiące na fobie kompletnie się jej pozbywają.

- Techniki tworzenia kontaktu i „incepcji” w rozmowie biznesowej zamieniły niezliczone ilości „opornych” klientów w zadowolonych klientów.

- W sporcie, trenerzy, którzy spostrzegli, że umysł zawodnika ma działanie na wyniki uzyskiwane przez jego ciało, mają największe osiągnięcia.

Najlepszym miejscem, żeby znaleźć szkolenie NLP w swoim mieście jest Internet. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, na przykład: praktyk nlp, szkolenie NLP lub NLP Kraków i po chwili znajdziemy linki do dużej liczby stron z informacjami na ten temat.

Comments are closed.