pałac
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Tagged in , , , , and posted in rozrywka
Zachwycamy się stolicą Czech, mówimy o Paryżu, a nie wiemy, co możemy zobaczyć w naszym kraju. Oczywiście bierzemy pod uwagę, że żyjemy w jednym z najładniejszych miejsc – jeśli nie na świecie, to bez wątpienia w Europie.

Plan wycieczki po naszym kraju nie jest taki łatwy, więc start należy dostosować do miejsca zamieszkania, czyli początku wycieczki. Jeśli uznamy, że to Wrocław, możemy udać się na wycieczkę po południu kraju. Cel: Kraków.

Forty w Srebrnej Górze

Nie warto zawsze wybierać znanych szlaków i tracić widoki, wybierając autostradę, lepiej wybrać trasę do Krakowa całkiem inaczej i właściwie okrężnie. To jedyny pomysł, by zobaczyć nieznane miejsca. Z Wrocławia warto więc wybrać się prosto do Srebrnej Góry – to mniej więcej 70 km, ale wrażenia niesamowite. Najlepiej zacząć swoją wycieczkę wcześnie rano, by móc spędzić chwilę słynnej twierdzy. To jeden z bardziej znanych obiekt ufortyfikowanym, zachowany w świetnym stanie. Twierdza z XVIII w. pilnowała wstępu do Kotliny Kłodzkiej. Forty najlepiej obchodzić bez pośpiechu – zarezerwujmy na to trochę czasu.

noclegi koło Wrocławia
Autor: Pałac Brzezina
Źródło: http://www.palacbrzezina.pl/

Zatrzymaj się w Bielsku-Białej

Większość zna to miasto, ale niewielu tam było. Po aktywnym dniu w Srebrnej Górze, warto przenocować, zamawiając hotel Bielsko-Biała to na szczęście jedno z miejsc, które przyciąga cenami turystów. To idealny postój, by spokojnie pozwiedzać Pogórze Śląskie, gdzie jest zielono i spokojnie, a również Beskidy. Można po prostu kupić mapę i pójść na długi spacer.

Może Wadowice

Gdy jest trochę czasu, trasę do Krakowa można przerwać i zwiedzić Wadowice. Noclegi w okolicy wrocławia naturalnie są dużo tańsze, dlatego od razu trochę zaoszczędzimy. Oprócz tego, że to miejsce każdemu kojarzy się z Papieżem i jego ulubionymi ciastkami, to przytulne miasto, o architekturze typowej dla południowej Polski. Będzie prawdziwą ciekawostką dla wychowanych na zachodzie lub północy Polski. Kraków z kolei najbardziej przyjazny jest wczesną wiosną i jesienią, kiedy nie ma w nim tak wielu turystów, a pogoda sprzyja spacerom. Warto dobrze zaplanować wyprawę, żeby móc spokojnie pospacerować po mieście, bez biegu i odhaczania jedynie klasycznych miejsc.

Źródło http://www.palacbrzezina.pl/

Źródło: http://www.palacbrzezina.pl/
Comments are closed.