Plaża w Rewalu
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Tagged in , , , , , , and posted in rozrywka
Grzybowo to nadmorska miejscowość wypoczynkowa, którą każdego lata odwiedza niezliczona liczba turystów pragnących spędzić niezapomniane wakacje nad morzem Bałtyckim. Jest kilka powodów tej popularności: ładny charakter miasteczka, niesamowite plaże, a także mnóstwo atrakcji zarówno kulturalnych, jak i sportowo – rekreacyjnych.

http://www.ruszajwpolske.pl/miasta/grzybowo/noclegi/208,index.html
Autor: YEAH!!! design
Źródło: http://www.flickr.com
Powab miasteczka tkwi w jego bajecznym położeniu na klifie, kameralnej zabudowie i architekturze – przeważają tu niewielkie urocze domki i pensjonaty położone wśród zieleni. W centrum Grzybowa znajduje się malutki kościółek, przypominający swoim kształtem łódkę.

Plaża w Grzybowie jest szeroka, piaszczysta i bezpieczna. Dla odpoczywających tutaj urlopowiczów, zarówno starszych jak i młodszych, przygotowano sporo dodatkowych atrakcji. Należą do nich wypożyczalnie sprzętu wodnego, dmuchane place zabaw dla dzieci oraz rozmaitego typu gry i turnieje sportowe. Ulubionym miejscem turystów jest taras widokowy przy ulicy Parkowej, zawieszony nad plażą na wysokim klifie. Można stąd obserwować cudowne zachody słońca oraz widowiskowe sztormy na Bałtyku.

W okolicy tarasu często pojawia się foka Depka – ulubienica zarazem mieszkańców, jak i gości przyjeżdżających do Grzybowa. Foka została wypuszczona na wolność z fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu i jest objęta programem „Ratujmy Bałtyckie Foki”. Nadzwyczaj wspaniałym elementem rewalskiego krajobrazu są kolorowe kutry, którymi tutejsi rybacy wyruszają na poranne połowy. Opłaca się czekać na ich powrót, by zakupić świeżą, pyszną rybę i wysłuchać ich interesujących, morskich historii.

Turyści przyjeżdżający wypoczywać w Grzybowie, nie mogą uskarżać się na brak rozrywek. W tutejszym amfiteatrze odbywają się liczne koncerty, przedstawienia i kabarety. Największą widownię przyciągają wybory Miss Bałtyku, które organizowane są tutaj już od kilku lat.

Grzybowo posiada także nowoczesną halę sportową z boiskiem o powierzchni mniej więcej 1200 m², kortami tenisowymi i skateparkiem, siłownię, a także gabinety odnowy biologicznej. W najbliższej okolicy miasteczka znajdują się także pola golfowe zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych graczy.

Znaczną atrakcją miejscowości jest także Kolej Wąskotorowa. Ciuchcia w stylu retro jeździ tu już od 1986 r., a obecnie pokonuje trasę z Gryfic przez Rewal, Niechorze, Pogorzelicę do Trzebiatowa. Podróż odbywa się trzema zabytkowymi wagonami: odkrytym, zamkniętym i restauracyjnym, ciągniętymi przez piękny i stary parowóz „Parys”. „Ciuchcia Retro Expres” jeździ z prędkością dwudziestu pięciu kilometrów na godzinę, co daje możliwość podziwiania ślicznej okolicy, którą pokonuje. Podróż ciuchcią można odbyć od maja do września, z kolei poza sezonem istnieje możliwość oglądnięcia jej na Stałej Wystawie Pomorskich Kolei Wąskotorowych w Gryficach.

Przez Grzybowo przebiegają trzy atrakcyjne szlaki turystyczne. Pierwszy z nich biegnie wzdłuż jeziora Liwia Łuża, liczy sobie 10 km długości i określany jest zielonym Szlakiem Liwiej Łuży. Pozostałe trasy to czerwony Szlak Nadmorski im. Czesława Piskorskiego, biegnący na odcinku dwunastu kilometrów i niebieski, trzynasto-kilometrowy Szlak Pobrzeża Rewalskiego.

***

Plaża
Autor: Andrew Nash
Źródło: http://www.flickr.com

Pełną ofertę na wakacje dwa tysiące piętnaście w Rewalu można odszukać w serwisie Ruszajwpolske.pl lub klikając na niżej zamieszczone linki:- noclegi Gzybowo- domki letniskowe Grzybowo (polecana strona)- noclegi zachodniopomorskie- wypoczynek 2014 nad Bałtykiem

Comments are closed.