koncert
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Rock dzisiaj nie cieszy się aż taką popularnością jak jeszczekilka lat temu. Niemalże każdy miał styczność z muzyką rockową w stacjach radiowych lub telewizji. Muzyka rockowa w wielu przypadkach stanowi soundtrack w wielu popularnych filmach. Muzyka rockowa to rodzaj muzyki odznaczający się brzmieniem, które tworzy się zwykle przez gitary akustyczne czy elektryczne.

Fundamentem muzyki rockowej jest również sekcja rytmiczna składająca się z perkusji oraz gitary basowej. Wielokrotnie w rocku używane bywają również instrumenty klawiszowe. Naturalnie rock dzieli się na niezwykle wiele podgatunków. Wymienić tutaj można między innymi glam rock, hard rock, czy pop rock. Obecnie młodzi ludzie poza muzyką rockową słuchają także innych gatunków muzyki. Jednak dawniej rock kojarzony był nie tylko z cięższą i szybką muzyką, lecz również z unikatowym strojem, wyglądem, stylem czy również sposobem bycia. Duża część entuzjastów rocka przejawiało także usposobienie rebelianckie.

gitara
Źródło: http://www.morguefile.com/

Jednym z zespołów muzycznych, który Jedną z grup muzycznych, która zapisała się na kartach historii muzyki rockowej to Deep Purple. To słynny zespół wywodzący się z Wielkiej Brytanii, który swoją działalność zaczął w 1968 roku w Hertfordshire. Do teraz grupa sprzedała ponad 100 milinów albumów na całym globie, zapisując się tym samym w Księdze Rekordów Guinessa jako „najgłośniejszy zespół świata”. Zespół Deep Purple posiada w wielu krajach swoich wiernych słuchaczy, którzy doceniają ich za świetne utwory oraz występy na żywo. Do największych przebojów zespołu możemy zaliczyć kompozycje takie jak: „Smoke on the water”, „Hush”, „Child In Time” czy „Highway Star”.

Zespołem muzycznym, który jest również popularny na całym globie jest z pewnością Iron Maiden. Grupa, która również rozpoczęła swoją działalność w Wielkiej Brytanii i od prawie czterech dekad tworzy muzykę heavy metalową. Każdy ich entuzjasta potwierdzi, że Iron Maiden to legendarny zespół odznaczający się zarówno ciężkimi riffami jak i harmonijnymi solówkami gitarowymi, a także prawie operowym śpiewem.

Godny wymienienia jest fakt, iż Iron Maiden w składzie ma aż trzech gitarzystów plus perkusistę, basistę, który jest założycielem zespołu, oraz stojącego na czele grupy wokalistę. Zespół ta do dnia dzisiejszego nagrywa nowe płyty i występuje na całym świecie pozyskując coraz to młodszych słuchaczy.
Comments are closed.