perkusja
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Rock, to muzyka, która w obecnych czasach mimo powszechnie stosowanej w muzyce elektroniki, bez zmian dopuszcza zwłaszcza żywe instrumenty. Z pewnością jest to bardzo duży atut, który oddziałuje na to, że dużo osób chętnie słucha takiej muzyki. Rzecz jasna jak każdy inny gatunek muzyczny, tak również rock prezentuje różne odmiany. Jest to spowodowane rozmaitym spojrzeniem na określony gatunek muzyczny i tak również w przypadku rocka jest wielu artystów, którzy komponują utwory rockowe w zróżnicowanym brzmieniu.

gitarzysta
Źródło: http://www.morguefile.com/
Led Zeppelin, to zespół, który jest pionierem hardrocka, czyli rocka w wydaniu znacznie bardziej energicznym, mocnym. Jest to zespół, który aktywnie działa na rynku muzycznym i już od kilku lat zdobywa sceny wszystkich krajów świata, począwszy od Azji, a skończywszy na Ameryce. Jest to zespół, który jak każda inna grupa rockowa, opiera swoją twórczość na prawdziwych instrumentach. Jednak w utworach tego zespołu istnieje okazja usłyszeć dźwięki, które zdecydowanie wyróżniają twórczość tych artystów od innych grup rockowych. Szczególnie jest to można powiedzieć twórczość, która wykorzystuje praktycznie do granic możliwości potencjał gitary, jak także innych instrumentów, które stosowane są do nagrywania wybranych utworów. Led Zeppelin, złożony jest z doświadczonych artystów, co także jest szansa nie tylko zobaczyć, lecz głównie usłyszeć zarówno w muzyce, jak i w wokalu, jaki bardzo dobrze podkreśla wszystkie kompozycje tego zespołu. Z pewnością jest to pewnego typu symbol hardrocka, który już teraz zdobył sławę i uznanie w opinii fanów, ale także specjalistów od tego gatunku muzycznego.

Black Sabbath, to następny zespół, jaki zalicza się do gatunku rocka. Jednak tą grupę jest szansa usłyszeć również w utworach heavy metalowych. Jak najbardziej jest to jeden z niewielu zespołów, który tak śmiało łączy różne odmiany rocka z heavy metalem. Zespół ten w obecnych czasach nie występuje już na wielkich koncertach. Można od czasu do czasu usłyszeć w radiu piosenki tego zespołu, jaki przecież jest żywą legendą heavy metalu, jak również rocka, gdyż jak już wspomniano zespół ten można powiedzieć, że poruszał się po pograniczach tego gatunku. Oczywiście artyści tego zespołu, są zwolennikami mocnych brzmień, jednak również istnieje szansa w ich utworach usłyszeć bardziej progresywne dźwięki, które ukazują pewną głębię odnoszącą się do brzmienia gitarowego.

Comments are closed.