gitara
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Muzyka rockowa od bardzo dawna przyciąga mnóstwo słuchaczy, którzy najczęściej pozostają oddani temu rodzajowi muzyki na wiele lat. Co ciekawe mimo przemian które zaszły w rocku na przestrzeni tylu lat, ciągle ogromną popularnością mogą poszczycić się zespoły, które rozpoczęły swoją karierę nawet kilka dekad temu. W branży muzycznej pojawiają się grupy określające się statusem rockowych, ale trzeba przyznać, że coraz częstsze wprowadzanie generowanych komputerowo brzmień obok albo też zamiast gitar, nie można nazwać tradycyjnym rockiem.

Metallica
Źródło: http://www.flickr.com/
Na szczęście nawet młodzież z chęcią sięga po twórczość grup, które swe spektakularne kariery rozpoczynały kiedy części ich fanów nie było jeszcze nawet na świecie. I mimo upływu czasu, duża część z takich kultowych kapel nadal zadziwia swym brzmieniem.

Do takiego typu kapel zdecydowanie trzeba zaliczyć Iron Maiden, który jest faktycznie klasykiem w swym gatunku. Styl, który jest przedstawiany przez muzyków tego zespołu jest zwyczajnie niepowtarzalny. Z tego powodu, niemal każdy wielbiciel rocka potrafi rozpoznać piosenki Iron Maiden nawet w ciągu kilku pierwszych sekund jego trwania. Muzycy grający w zespole doskonale łączą ze sobą ciężkie dźwięki z tymi trochę bardziej melodyjnymi. Kolejnym atutem Iron Maiden jest na pewno niezwykła barwa głosu wokalisty, który właściwie hipnotyzuje słuchających go fanów. Dzięki tym wszystkim współgrającym ze sobą elementom zespół prezentuje się równie wspaniale w czasie koncertów, na które ciągle przychodzą setki tysięcy wiernych słuchaczy.

gitarzysta
Źródło: http://www.morguefile.com/

Innym zespołem, którego nazwa jest doskonale znana również osobom, które nie zaliczają się do fanów muzyki rockowej, jest z całą pewnością Metallica. Te legendy rocka pomimo upływu czasu, nie myślą o tym aby przestać tworzyć fantastycznych płyt oraz zaskakiwać swych wielbicieli.

Bardzo ciężki brzmienie gitar oraz rozpoznawalny wokal front mana grupy to połączenie, dzięki, któremu metallica jest legendą thrash metalu. Dla młodych ludzi dopiero uczącej się rocka, metallica jest ważną podstawą, na której również wzorowały się i wciąż się wzorują kolejne zespoły. Koncerty tej grupy, to za każdym razem spektakularne widowiska, do udziału w których nie trzeba zbytnio przekonywać. Zarówno bilety na te występy na żywo jak i nadal wydawane albumy grupy sprzedają się fantastycznie, potwierdzając tym sposobem wielkość tych muzyków.
Comments are closed.