Spływy kajakowe Kaylon.pl
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Gdy na myśl o spędzeniu urlopu na leżeniu na plaży ziewasz z nudów pomyśl nad wykorzystaniem swojego wolnego czasu na aktywny wypoczynek. Możesz pomyśleć o wędrówce po górach, przykładowo przez dwa tygodnie, od schroniska do schroniska, zdobywając kolejne szczyty. Możesz zwiedzić Polskę na rowerze albo na stopa. Można też pomyśleć o innego rodzaju wyzwaniu dla odważnych, jakim są spływy kajakowe.

Spływ kajakowy rzeką Kamienną
Autor: Jura Park Bałtów
Źródło: http://www.juraparkbaltow.pl

Spływy kajakowe organizowane są w Polsce najczęściej na Mazurach. To w tych okolicach właśnie jest wiele pięknych rzek. Zazwyczaj spływ tamtędy wiąże się z dodatkowymi atrakcjami, jak na przykład transportowanie kajaków przez wielkie pnie drzew, które upadły do koryta rzeki, przeciskanie się przez wąskie dopływy czy obozowanie w środku lasu. Kajaki wymagają dobrej kondycji fizycznej. Kiedy nurt jest szybki i rzeka wzburzona, walka z falami jest trudna, a nie można zwyczajnie odłożyć wiosła SUP – szczególnie-> modernsport.pl/pol_m_Wiosla_Wiosla-SUP-456.html – i liczyć na to, że gdzieś dopłyniemy. Nie wybierajmy się na spływ, jeżeli nie chcemy włożyć w to dużej ilości wysiłku fizycznego.

Dobrze jest na takie wakacje pojechać sporą grupą sprawdzonych znajomych. Dobrze jest rozejrzeć się za osobami, czy klubami zajmującymi się organizacją spływów, wówczas najzwyczajniej w świecie przyjeżdżamy na miejsce, otrzymujemy sprzęt, kamizelki ratunkowe i plan i nie musimy się martwić takimi sprawami jak choćby wypożyczanie kajaków. Naturalnie musimy zadbać o to aby zabrać ze sobą namioty, śpiwory i prowiant – wszystko dobrze zabezpieczone przed zamoczeniem. Musimy wziąć pod uwagę, że zaliczymy wywrotkę i będziemy musieli ratować ekwipunek. Jeżeli zabezpieczymy go uważnie będziemy mieli pewność, że nasz wakacyjny dom nie będzie wyglądał jak mokra ścierka.

Spływy kajakowe to idealny sposób na spędzanie lata. Oczywiście to aktywność która wymaga używania mięśni, wytrzymałości i bardzo dużo zdrowego rozsądku i trzeźwego myślenia. Rzeki są nieprzewidywalne i trudne do opanowania, zwykle wystarczy jeden nieodpowiedni ruch i wypadek gotowy. Zastanówmy się zatem na spokojnie, czy jesteśmy zdecydowani porządnie się zmęczyć, ubrudzić, zamoczyć, dać pogryźć komarom i jeszcze czerpać z tego radość. Piękne krajobrazy, urokliwe zakątki i poczucie przygody rekompensują niewygody. Kajaki to świetny sposób na wakacje! Zatem jedź nad wodę i wybierz wypożyczanie kajaków.

Comments are closed.