gry planszowe
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Tagged in , , and posted in rozrywka
Wiele gier planszowych uwielbianych jest od czasów naszych rodziców. Wydawać by się mogło, że w dobie gier komputerowych są już zwyczajnie niepotrzebne. Gry planszowe nadal jednak są dość mocno popularne, ciągle nawet pojawiają coraz to bardziej nowoczesne wydania.

Gry planszowe pojawiły się na świecie wiele lat temu. W swoim czasie były dość pożądane, wraz jednak z erą komputerów ich popularność zaczęła spadać. Aktualnie gry planszowe znowu stają się niezwykle popularne. Sklep z grami planszowymi proponuje nam w naszych czasach nie tylko wielki wybór gier planszowych dla pociech, ale również dla osób dorosłych (sklep z grami planszowymi). Ogromną popularność pozyskują aktualnie gry imprezowe. Oferowane obecnie gry imprezowe stały się tak popularne, że ma je w swojej ofercie każdy dobrze wyposażony sklep z grami planszowymi. Dla wielu osób gry planszowe są świetną okazją do wspólnego spędzania czasu przede wszystkim z własnymi dziećmi, ale także z przyjaciółmi czy ze znajomymi (poznaj GroTeka44). Wśród gier planszowych wyróżnić można gry edukacyjne, które są przeznaczone dla dzieci w różnym wieku. Na rynku gier planszowych nie brak również gier logicznych, przygodowych czy mających charakter typowo towarzyski.
gra
Autor: Will Merydith
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z modniejszych, klasycznych gier planszowych jest Chińczyk. To gra, w którą może grać równocześnie dwie, trzy bądź cztery osoby. Gra wywodzi się z Indii, w Europie znana była już w VII wieku.Początkowo zostały opracowane współczesne zasady, które w żaden sposób nie zostały zmodernizowane. Najmodniejszą grą planszową jest też Scrabble. Scrabble to oczywiście gra słowna, w którą może grać od dwóch do czterech osób. Ta wywodząca się ze Stanów Zjednoczonych gra jest popularna aktualnie na całym świecie. Jest do zakupienia również w polskiej wersji językowej.

Starą grą planszową są też warcaby. Nie ma znaczenia, jaką grę planszową kupimy dla swojego dziecka należy mieć na uwadze, że służy ona nie tylko zabawie, ale także celom edukacyjnym (http://groteka44.pl/category/gry). W sklepach można z powodzeniem znaleźć gry planszowe przeznaczone dla dzieci w bardzo różnym wieku, zarówno dla tych w wieku przedszkolnym, jak i szkolnym. Oczywiście dla najmłodszych są bardzo proste zasady.
Comments are closed.