pranie
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Tagged in , , and posted in rozrywka
Poprawne czyszczenie garderoby, pomimo iż wpisuje się w naszą codzienną rutynę, jest nie byle kunsztem. Z uwagi na powtarzalną naturę owej pracy, niekiedy zapominamy o ważkich elementach, mogących zoptymalizować pranie tkanin na każdym etapie, począwszy od sortowania, a skończywszy na odpowiedniej konserwacji pralki. Poniżej porady, jakich zastosowanie pozwoli opanować sztukę czyszczenia tkanin do perfekcji.

pranie
Autor: Denis Postle
Źródło: http://www.flickr.com
W czasie sortowania prania zwracaj uwagę nie jedynie na odcienie, ale także na typ materiałów. Kolory powinny być podzielone na jasne i ciemne, ponieważ nawet przy praniu w niewysokich temperaturach niektóre pigmenty mogą farbować. Kolejnym kryterium w czasie sortowania będzie rodzaj materiału – dzielmy pranie zależnie od typu przędz na naturalne jak też syntetyczne, bowiem zalecenie dotyczące ich prania są zróżnicowane. Dobrym wyjściem może być kosz z kilkoma komorami na pranie, upraszczającymi sortowanie – polecam informacje.

Każdorazowo stosujmy się do zaleceń fabrykanta ukrytych w znakach na metce wszytej w konfekcji. Kiedy jakieś odzienie nie ma metki, obchodźmy się z nim bardzo delikatnie. By zabezpieczyć garderobę przed uszkodzeniami w trakcie prania, zawsze opróżniajmy kieszenie, starajmy się zawiązywać tasiemki jak też nie przepełniajmy bębna. Konfekcję w szczególności narażoną na uszkodzenia w trakcie prania możemy wkładać do specjalnych woreczków na pranie. Kierujmy baczność

pranie
Autor: erizof
Źródło: http://www.flickr.com

dodatkowo na stan naszych ciuchów przed włożeniemich do pralki. Pranie ubiorów z poluzowanymi guzikami, biustonoszów w złym stanie lub konfekcji z rozdarciami, zaszkodzić może nie jedynie naszej pralce, ale dodatkowo strojom.

Poprawne posortowanie odzieży, to pierwszy krok w sztuce perfekcyjnego prania. Następny to stosowne załadowanie bębna pralki. Pamiętajmy, że nie należy do pełna wypełniać bębna pralki. Pozostawienie wolnej przestrzeni, tak aby stroje mogły się luźno obracać w bębnie, jest niezbędne do uzyskania dobrych rezultatów prania. W zależności od typu materiału winniśmy pozostawić w bębnie prawidłową ilość pustej przestrzeni. Tkaniny bawełniane potrzebują najmniej wolnego miejsca – wystarczy jak będzie ona odpowiadać wielkości dłoni włożonej nad pranie – ciekawa strona. Tymczasem tkaniny sztuczne powinny zajmować nie więcej niż 40-60procent bębna.
Comments are closed.