1% na opp
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Tagged in , , , and posted in rozrywka
Pomaganie innym to niebywale istotny element naszego normalnego życia. O ile nie robi nam kłopotu pomoc bliskim, gdyż zawsze możemy im pomóc podczas remontowania mieszkania lub pożyczyć bądź nawet dać niedużą sumę, jeżeli tylko budżet nam na to pozwala, o tyle nie zawsze mamy świadomość, w jaki sposób wesprzeć inne osoby. A jest na to naprawdę łatwy sposób – można oddać 1 procent własnego podatku robiąc rozliczenie roczne, do jakiego każdy podatnik jest zobowiązany. Co dokładnie trzeba zrobić?

1% podatku
Autor: Chris de Kok
Źródło: http://www.flickr.com
Cała czynność jest nieskomplikowana oraz nie powinna zrobić trudności nawet podatnikowi rozliczającemu się po raz pierwszy w swoim życiu. Wystarczy bowiem, iż w deklaracji podatkowej, którą wypełnia, we właściwym miejscu wpisze numer KRS danej organizacji. Jeśli podatkami zajmuje się inna osoba, trzeba jej podać taki numer, by wiedziała, jaki rachunek bankowy podać w tej rubryce. Co to jest numer KRS? Jest numerem wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego, który przydziela się każdej z organizacji lub instytucji. By zweryfikować wykaz organizacji potrzebujących wsparcia finansowego, dobrze jest odwiedzić stronę internetową Ministerstwa Pracy. Tam uprzystępniony oraz nieprzerwanie aktualizowany jest taki wykaz, toteż wybierając jedną z organizacji z tego spisu, będziesz pewien, iż pieniądze trafią na właściwe konto. By wszystko było przeprowadzone podług procedur, należy w wyznaczonym terminie zanieść swoją deklarację albo o czasie dokonać korekty, gdy pojawiły się jakieś błędy. Mamy na to 2 miesiące, w innym wypadku wpisana organizacja nie dostanie od nas wsparcia finansowego. Organizacja może dostać informację, kto dał jej pieniądze, jeżeli podatnik wyrazi na to zgodę zaznaczając właściwie okienko w deklaracji podatkowej – więcej tutaj.

polecana witryna
Autor: Andrew Fysh
Źródło: http://www.flickr.com

Teraz już wiesz, jak przekazać 1 % podatku. Co roku można to zrobić tylko dla jednej, wskazanej przez siebie organizacji pożytku publicznego. Możliwe, iż ktoś już prosił cię o wsparcie na określoną organizację, jeśli nie, możesz samodzielnie poszukać instytucji, jakiej rachunek chcesz choć w ten niewymagający wysiłku sposób zasilić. Za rok można zdecydować się na inną grupę osób, jakie również wymagają pomocy, ponieważ takich organizacji jest w kraju bardzo wiele.

Comments are closed.