Plakat filmowy
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Jest kilka filmów, które oglądamy z nieskrywanym zadowoleniem, ostatnimi czasy są to seriale, których duża ilość zalewa rynek. Część z tej krótkiej, odcinkowej formy to rzeczywiście wartościowa treść.

Najczęściej zaś te dobre filmy i seriale czerpią sporo z zabiegów charakterystycznych dla konkretnego gatunku filmowego, to oznacza, że coś co jest dobre w kryminale i zdaje swój egzamin sprawdzi się także w serialu, coś co zadziałało na korzyść formy którą jest potocznie zwany „wyciskacz łez” sprawdzi się świetnie w krótszej formie.

Dzieci oglądające telewizję
Autor: Ryan Dickey
Źródło: http://www.flickr.com

W ten sposób możemy wymienić kilka gatunków filmowych, które doskonale sprawdzają się za każdym razem. Na pewno niezłym przepisem na sukces jest serial kryminalny. Co by tu dużo nie mówić, intryga, trudne do rozwikłania zagadki, bohater tropiący kolejną tajemniczą historię…

Kryminały charakteryzują się także tym, że świetnie stopniują napięcie, co udaje się idealnie przenieść do serialu. Na przykład, bohater wpada na trop jakiejś zagadki, jest bliski rozwiązania sprawy i nagle klaps! ”Ciąg dalszy nastąpi” . Jednak w następnym odcinku sprawa się nie rozwiązuje, gdyż sytuacja jest o wiele bardziej zagmatwana aniżeli sądziliśmy. I tak za każdym razem. Mimo, iż o tym wiemy za każdym razem,

Reżyser podczas pracy
Autor: Hayden Irwin
Źródło: http://www.flickr.com

świetnie się bawimy.

Na pewno sprawdza się serial melodramat, ale niekoniecznie jako całość, ale poszczególne odcinki, w którychznajdują się te elementy. Każdy z nas jest w mniejszym lub większym stopniu podatny na dramatyczne, miłosne tragedie, choć wielu (szczególnie facetów) nie da po sobie tego poznać, a przecież wielu z widzów ma tego typu doświadczenia, a jeśli nie, to zaszyfrowane w genach pewne sentymentalne tęsknoty, w które z wielką precyzją trafiają, jak w czułe punkty, scenarzyści seriali. Więcej wiadomości o kryminałach i melodramatach znajdziesz tu: serial typu melodramat.

Serial obyczajowy – to nie powinno dziwić. Dosłownie każdy serial i większość znanych i dobrych filmów, to dzieła obyczajowe. Nie zapominajmy też o serialach musicalach, mimo tego, iż brzmi to absurdalnie, to czy wyobrazić sobie można serial pozbawiony jakiejkolwiek ścieżki dźwiękowej, bez elementów muzycznych. Raczej nie. Może nie jest musical w czystej postaci, ale z pewnościąposiada niezastąpione elementy dobrej zabawy. Więcej info o serialach obyczajowych i musicalach odszukasz w tym miejscu: seriale obyczajowe.

Te propozycje gatunkowe to z pewnością nie koniec tematu. Znajdzie się niewątpliwie jeszcze szereg interesujących propozycji, na przykład, komedie czy thrillery.

Comments are closed.