Nauka z komputerem
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Na pewno opłaca się uczyć się języków, choćby ze względu na fascynującą przygodę, która umożliwia nam poznanie konkretnego obszaru kulturowego, obyczaje, wierzenia, kulturę czy historię. Znajomość języków to także znacznie większa szansa na lepiej płatną pracę. Według różnych, niezależnych badań rośnie w Polsce odsetek ludzi posługujących się znajomością chociaż jednego języka. Pośród młodych zdecydowana większość osób posługuje się językiem angielskim, wśród starszych język rosyjski jest najbardziej popularny.

książki do nauki ukraińskiego
Autor: Photocapy
Źródło: http://www.flickr.com

Wyniki te nie zaskakują. Rosyjski był jedynym słusznym językiem w czasach socjalizmu. W szkołach panował niepodzielnie, wielu z tego powodu ma teraz wstręt do naszego wschodniego sąsiada . Wraz z kapitalizmem zawitał do Polski język angielski i szybko osiągnął nowe rejony. Obecnie kogo nie zapytać wśród młodych ludzi – wszyscy znają ten język, ale trzeba przyznać, że czasem wygląda to lepiej, czasem gorzej. Niemniej, znając ten język łatwiej nam się podróżuje, poznaje nowych ludzi, mamy mniej kompleksów i czujemy się bardziej obywatelami świata.

Wraz z nastaniem nowych obyczajów pojawiły się również inne języki (nauka języków obcych). Opróćz angielskiego najczęściej uczy się niemieckiego i francuskiego. Oba te języki – www.wloskiklucz.com – są bardzo przydatne, Niemcy to przecież nasz sąsiad, główny partner handlowy, jedna z największych gospodarek świata. Francja zaś to także silny kraj, francuski tymczasem o jeden z ważniejszych języków Unii Europejskiej. W niektórych szkołach uczono też włoskiego i hiszpańskiego, a w obecnych czasach wróciła moda na rosyjski. Teraźniejsza młodzież już nie pamięta czasów, gdy język wschodnich sąsiadów był wpychany do głów na siłę więc nie nie mają oporów, by zacząć się go uczyć.

Jedno jest niezmienne, nauka języków, czy to ze słowników, z rozmów, z książek czy z innych źródeł jest bardzo przydatna, jednakowoż bardzo wzbogaca . Warto nawet wyjść poza schemat i nauczyć się języka mało popularnego. Nauka języków afroazjatyckich (choć mierna dostępność pomocy naukowych: słowników i podręczników) czy nauka języka wietnamskiego (choćby podstawowych słówek ze słownika – wietnamski w Polsce) to ciekawy pomysł, który może zaprocentować w przyszłości.
Comments are closed.