Spływ kajakowy rzeką Kamienną
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Jeszcze tylko poniedziałek, jeszcze tylko wtorek, jeszcze tylko środa i tak każdego tygodnia trwa wielkie odliczanie do weekendu. A kiedy zbliża się piątek, można spokojnie zacząć planować, jak wykorzystać te sobotę i niedzielę wolne od stresu, pracy i codziennych obowiązków. Latem jest dużo okazji by spędzić weekend intensywnie, najlepiej na łonie przyrody z przyjaciółmi. I wcale nie trzeba jechać gdzieś daleko by ten czas dobrze wykorzystać. Idealną propozycją może być spływ kajakowy.

Spływ kajakowy rzeką Kamienną
Autor: Jura Park Bałtów
Źródło: http://www.juraparkbaltow.pl

Na terenie Polski jest dostępnych wiele atrakcyjnych dystansów. Jednak jeśli nie mamy czasu na większą eskapadę lub nie mamy doświadczenia w wiosłowaniu, można wybrać się na spływ kajakowy wzdłuż rzeki Pilica. Pilica to rzeka położona w południowej i centralnej Polsce. Jest to najdłuższy lewy dopływ Wisły. Długość rzeki to 319 km. koryto rzeki płynie przez Wyżynę Krakowsko- Częstochowską, Niziny Środkowopolskie oraz Nizinę Środkowomazowiecką i pod wsią Ostrówek wpada do Wisły. Jest to krajobraz geograficzny zwany Doliną Środkowej Wisły. Wzdłuż brzegu rzeki jest położony także szlak turystyczno-rekreacyjny turystyczno rekreacyjna.

Starczą dwa zestawione ze sobą luźnohasła: kajaki Pilica, by dać się ponieść różnym przygodom, które można napotkać aż na trzech interesujących ścieżkach wodnych różnej długości:- Budy Michałowskie- Warka- odległość 16 km- Białobrzegi- Warka- dystans 28 km- Przybyszew- Warka- długość 37 km

Autor: Ezra Casteel

Można wybrać odpowiednią trasę, a wycieczkę dodatkowo urozmaicić piknikiem nad brzegiem rzeki i rozbić namioty. Można rozpalić ognisko i spędzić świeży letni wieczór, podziwiając wyjątkowo bujne zieleń i widoki w tamtych okolicach. Wpisując w internetowej wyszukiwarce „kajaki Warka” lub „pilica spływ” można znaleźć szereg ofert firm, które organizując wycieczki kajakiem, urozmaicają je ogniskami, zrywaniem jabłek. co istotne każda firma oprócz wypożyczenia kajaków i kapoków, zapewnia także transport na miejsce wodowania. Ceny są również atrakcyjne. Przykładowo wynajem całego wyposażenia na cały dzień wynosi 150 zł. Można także zapytać co warto zobaczyć na podczas wycieczki. A jest co, ponieważ na wspomnianym już szlaku turystycznym można się zatrzymać się przy brzegu i zwiedzić wyjątkowe zabytki architektoniczne. sprzęt wypożycza się w Warce, a potem już hej przygodo.

Spływ kajakowy to nie tylko sposób na aktywny wypoczynek, ale również świetna forma na spędzenie choć tych dwóch dni wolnego i mnóstwo przygód, które będzie można wspominać kiedy się ściemni.

Comments are closed.