pomysł
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Mnóstwo ludzi zastanawia się, czym jest pojęcie takie jak crowdfunding. To nic innego jak właściwa i bardzo kreatywna forma na finansowanie różnych projektów przez społeczności, które są z nimi w określony sposób związane. Naśladowca zagranicznego prototypu, polski kickstarter, korzysta ze sprawdzających się tam technik i umożliwia także naszym kraju znalezienie niezbędnych finansów dla osób z pomysłem. Kreatywność jest obecnie w najwyższej cenie, jednak z realizacją nośnych projektów najczęściej są kłopoty.

Jakie projekty można finansować?

Na świecie udało się już doprowadzić do skutku wiele pomysłów używających tego typu finansowania. Duża część z nich to niezwykle drogie projekty, które do zrealizowania potrzebowały dotacji rzędu kilkuset tysięcy, a nawet miliona dolarów. Jeśli jednak projekt jest dobry, to nie stanowi to większego problemu. Internauci zwłaszcza polubili pomysł konsoli do gier, działającej na bezpłatnym oprogramowaniu czy koszulę opartą na kosmicznej technologii, która reguluje temperaturę ciała. Na te pomysły zebrano jednorazowo najbardziej pokaźne sumy pieniędzy. Poparciem największej rzeszy ludzi cieszy się jednak muzyka i programy komputerowe. Niezwykle wielu artystów uzyskało popularność zbierając środki finansowe na pierwsze wydawnictwo płytowe i gwarantując sobie przy tym wysoką sprzedaż we wszystkich krajach, za pośrednictwem portali do finansowanie społecznościowego – sprawdź mój blog . Na terenie kraju przykładem tego rodzaju artystki może być Julia Marcell, która wydała tą metodą swoje pierwsze wydawnictwo. Później trafiła pod skrzydła wielkiej firm fonograficznych.

To właśnie dzięki organizacji takiej jak [polski kickstarter istnieje możliwość na prędkie znalezienie wymaganych kwot na rozpoczęcie działalności dla wyjątkowo ambitnych i pełnych energii osób. Pomysł crowdfunding opiera się szczególnie na zbieraniu nawet najdrobniejszych wpłat przez różnych, zainteresowanych pomysłem ludzi, dzięki czemu w niedługim czasie można uzbierać określoną na dany cel kwotę. Dzięki coraz szerszemu dostępowi do internetu możliwości są bezgraniczne!

Strony do finansowania społecznego mogą być ukierunkowane na konkretną dziedzinę, przykładowo tylko na filmy, lub też posiadać charakter ogólny. Wyszukując w Internecie „crowdfunding platform” można uzyskać bardzo wiele rezultatów – np.: https://wspieram.to/wytyczne.html.
Comments are closed.