Rower marki Medano
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Każdy ma inne potrzeby i inne priorytety, a odnosi się ta oczywistość do wielu dziedzin życia. Jeden człowiek lubi mięso, drugi zajada warzywa, niektórzy nie mogą wyobrazić sobie życia bez pojazdu mechanicznego, a kolejni bez aktywności. Większość z nas preferuje jednak jazdę na rowerze, ale każdy ma preferencję, co do danego jednośladu.

rower
Autor: Giant Polska
Źródło: Giant Polska

Wyróżniamy różne typy rowerów, albowiem możemy wybrać odpowiedni dla nas rower. Jeśli kochasz wysiłek, przepadasz za górami, to idealny będzie dla Ciebie rower górski (wypady rowerem w góry). To model przeznaczony dla osób, które nie mogą sobie wyobrazić, na przykład, bezczynnego weekendu w czasie lata. Siedzenie w domu to wręcz kara dla nich, gdy na zewnątrz cudowna pogoda, w góry aż wzywają swoją aura i czekającymi tam przeszkodami. Warto wiedzieć, że rowery do jazdy po górach sprawdzają się także w… mieście. Są odporne na dziury i wysokie krawężniki, czego nie można powiedzieć o rowerach holenderskich, czy – o zgrozo! – rowerach szoszowych, czyli kolarzówkach.

A jeśli już o tych rowerach mowa, to „holenderki” to rowery, których coraz więcej widać w polskich miastach. Co prawda infrastruktura rowerowa w niektórych miejscach woła o pomstę do nieba, ale i tak rowerzyści starają się funkcjonować normalnie. Rowery te są tanie, ładne i wytrzymałe. Sprowadzane z Holandii odznaczają się stylem i klasą. Rowery szosowe, czyli kolarzówki to zdecydowanie rowery na dłuższe trasy. Nie nadają się do miasta i w góry, ale świetnie się sprawdzą, jeśli chcesz szybko pokonać dystans z punktu A do punktu B. szybkie, lekkie, zwinne, takie są właśnie rowery szosowe.

Dla tych, co raczej nie chcą się za bardzo przemęczać też znajdzie się rada. Rowery elektryczne (szybkie rowery elektryczne) coraz popularniejsze w naszym kraju modele napędzane przez mały, ale silnik o wysokiej sprawności. Można oczywiście pedałować, ale jeśli nam się odechce zawsze możemy szybko wskoczyć na tryb elektryczny i poczuć się jak na motorze. Rowery tez odnajdują się w każdych warunkach, zaś polecane są dla osób starszych lub dla tych, którzy nie przepadają za tradycyjną jazdą na rowerze, a bardziej od siły swoich mięśni preferują elektryczne wspomagacze.
Comments are closed.