Bank muzyki
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Tagged in , , and posted in rozrywka
O tym że muzyka spełnia w naszym życiu istotną rolę przekonywać nikogo nie potrzeba. Od dziecięcych lat jej słuchamy. Prawdopodobnie przynajmniej raz w życiu ktoś śpiewał nam do snu. Może była to babunia a może matka bądź ciocia. Psycholodzy twierdzą że to czego słuchamy w dzieciństwie ma wpływ na nasze smaki muzyczne w dorosłym życiu. Może coś w tym jest, bowiem jedną z niewielu rzeczy które zapamiętałem z wczesnego dzieciństwa są płyty dziadunia z muzyką klasyczną i ma ona dla mnie jakiś specjalny czar.

Choć moje późniejsze preferencje muzyczne bywały odległe od tych płyt zawsze jednak rozpoznawałem kiedy w jakimś rockowym utworze były odniesienia klasyczne. Zobacz również: Jak dobrać muzykę do prezentacji? Muzyka od zawsze służyła rozrywce. Najpierw była to muzyka grana na żywo, do tańca. Wraz z początkiem kina jej rola się rozszerzyła, muzyka wzbogacała jak też podkreślała fabułę. W jego początkowym okresie była ona równie istotna jak sam obraz. Razem z wynalezieniem gry komputerowej powstała muzyka do gier.
Muzyka dla każdego
Autor: Ethan Hein
Źródło: http://www.flickr.com

Rozwijała się niezwykle dynamicznie. Na początek były to proste, kilkutaktowe melodyjki, zaś współcześnie muzyka do gier zdobyła miejsce równe jej starszej siostrze – muzyce filmowej. Tak samo jak muzykę do filmów komponują ją najbardziej sławni kompozytorzy czy też kapele muzyczne. Tak więc obrotny wykonawca ma niemałą gamę możliwości. Muzyka jest również istotnym elementem reklamy. Muzyka do reklamy ma przede wszystkim uwydatnić jej przekaz. Szczególnie istotną funkcję ma ona w reklamie w radio. Nie ma tam przecież obrazu a trzeba w pewien sposób przekazać emocje które stanowią siłę reklamy. W charakterze muzyki do reklamy współcześnie wykorzystywane są częstokroć utwory popularne i lubiane. Zwykle mają one podkreślić styl życia jaki promuje reklama lub też wzmocnić dodatnie uczucia jakie ma wzbudzać. Przykładem może tu być użycie kawałków utworów Chopina w reklamie ubezpieczenia emerytalnego. Autor: http://www.royaltyfreeheaven.com/

Rzecz jasna bywa tak że muzyka do reklamy wypromuje jakiś szlagier. Może być to też pewien sposób aby młody mało znany wykonawca zaistniał, zwłaszcza współcześnie w erze internetu kiedy stosunkowo nietrudno jest odszukać wykonawcę kawałka który szczególnie zapadł nam w pamięć.
Comments are closed.